Esam izstrādājuši MAPAX® risinājumu klāstu, lai pārvarētu problēmas, ar kurām sastopas zivju un jūras velšu produktu nozares speciālisti.
Mikrobioloģiskie augšanas un enzimātiskie procesi izraisa strauju svaigu zivju un jūras velšu sākotnējās kvalitātes pasliktināšanos. Tas notiek augstās ūdens aktivitātes, neitrālā pH līmeņa (kurā aug mikroorganismi) un enzīmu dēļ, kas strauji sabojā gan garšu, gan smaržu. Nepatīkamo smaku rada mikroorganismu izraisīta proteīnu sabrukšana.
Nepiesātināto taukskābju oksidēšanās process tādās taukainās zivīs kā lasis, siļķe un makrele rada nepatīkamu garšu un smaržu. Tādas zivis kā siļķe un forele var sasmakt pat, pirms mikrobioloģisko sabojāšanos iespējams konstatēt.
Lai saglabātu svaigo zivju produktu augsto kvalitāti, jānodrošina, lai temperatūra tiktu uzturēta pēc iespējas tuvu 0°C. Nodrošinot atbilstošu temperatūras kontroli, pareizais gāzu maisījums var paildzināt zivs glabāšanas laiku par dažām izšķirošām dienām - protams, pieņemot, ka dzesēšanas ķēde ir nepārtraukta.
Oglekļa dioksīds saglabā kvalitāti
Oglekļa dioksīdam (CO2) piemīt spēcīga kavējoša iedarbība uz parastajām aerobajām baktērijām, tādām kā pseudomonas, acinetobacter un moraxella. Pie CO2 līmeņa virs 20% pietiekami lielā iepakojuma tilpumā tas iedarbojas, samazinot zivju audu virsmas pH līmeni.
CO2 koncentrācija parasti ir 50%. Ja neapstrādāta zivs uz paplātes ietīta plēvē, atkarībā no glabāšanas temperatūras (0-2°C) aizsargatmosfēras iepakojums paildzina tās glabāšanas laiku par 3 līdz 5 dienām. Tomēr pārāk augsta koncentrācija var radīt nevēlamus blakus efektus zaudēta audu šķidruma veidā vai krabju gadījumā - skābu vai rūgtu garšu.
Menca, plekste, jūras zeltplekste, pikša un heks ir dažas no tām zivīm, ko pie 0°C temperatūras aizsargatmosfērā iespējams glabāt divreiz ilgāk nekā parastā gaisā.
Skābeklis saglabā krāsu
Aizsargatmosfēras maisījumā skābekli var izmantot, lai novērstu zivju un jūras velšu krāsas izbalošanu un pigmenta izzušanu. Tāpat tas pasargā no tādu anaerobo mikroorganismu augšanas kā clostridium, kas var radīt toksīnus.
Ja zivs iepakota pareizajā aizsargatmosfērā ar īsu glabāšanas ilgumu, Clostridium augšanas risks ir niecīgs. Ja tiek saglabāta temperatūra, kas zemāka par +3°C (+37,4ºF), var novērst Clostridium augšanu pavisam.
Lai novērstu sasmakumu, taukainu zivju iepakojumos nedrīkst izmantot skābekli - šajā gadījumā piemērotāks būs slāpeklis.
Lūdzu noklikšķiniet, lai palielinātu attēlu.