Esam izstrādājuši MAPAX® risinājumu klāstu, lai pārvarētu problēmas, ar kurām sastopas piena produktu ražošanas speciālisti.
Ja piena produktu kvalitāte pasliktinās, pie vainas galvenokārt ir mikrobioloģiskās augšanas un sasmakuma procesi. Tas viss ir atkarīgs no attiecīgā produkta īpašībām. Pelējums parasti skar cietos sierus ar relatīvi zemu ūdens aktivitāti, turpretim produkti ar augstu ūdens aktivitāti, piemēram, krējums un mīkstie sieri, ir vairāk pakļauti rūgšanas un sasmakuma procesiem.
Produktiem saskābstot, problēmas var radīt arī lactobacillus baktērijas, kuras plaši izmanto piena produktu ražošanā. Tām piemīt tendence pazemināt pH līmeni, ko vēl vairāk var veicināt Nepareizs gāzu maisījuma sastāvs ar pārāk lielu oglekļa dioksīda saturu (piemēram, biezpiena iepakojumos).
Oglekļa dioksīda izmantošana, lai novērstu pelējuma veidošanos
Oglekļa dioksīds (CO2) ir galvenā gāze, kas tiek izmantota cieto sieru iepakojumos. Tas aptur mikrobioloģisko aktivitāti un palīdz saglabāt produkta struktūru. CO2 koncentrācija, sākot no 20%, spēcīgi aizkavē pelējuma sēnītes augšanu. Turpretī siera dabisko sastāvdaļu - pienskābes baktērijas - oglekļa dioksīds skar maz.
Mīksto sieru gadījumā sasmakuma un mikrobioloģiskās augšanas procesus aizkavē augstāks CO2 līmenis.
Cietajos sieros izmantotā CO2 līmenis ir līdz pat 100%, bet mīkstajos sieros - tikai no 20% līdz 40%. Mīksto sieru gadījumā zemāks CO2 līmenis pasargā iepakojumu no saplakšanas atmosfēras spiediena ietekmē, jo CO2 izšķīst ūdenī.
Tādi sieri ar pievienoto vērtību kā rīvēts vai sagriezts Čederas siers arī tiek iesaiņoti aizsargatmosfērā. Rīvētais siers parasti ir iepakots atmosfērā ar 70% slāpekļa un 30% CO2. Arī šādā gadījumā, samazinot CO2 apjomu līdz 30%, ražotāji var novērst iepakojuma saplakšanu.
Lūdzu noklikšķiniet, lai palielinātu attēlu.
Skābpiena produkti paver jaunas iespējas
Vēl nesenā pagātnē tādus skābpiena produktus kā biezpiens un jogurts aizsargatmosfērā nesaiņoja. Mūsdienās, lai apmierinātu tirgus prasības pēc ilgāka glabāšanas laika, notiek izmaiņas arī šajā ziņā. CO2 var paildzināt biezpiena glabāšanas ilgumu līdz pat vienai nedēļai.
Saglabājot krējumu svaigu
Krējums un krējumu saturošie piena produkti, saskaroties ar skābekli vai gaisu, ātri saskābst. Aizstājot skābekli ar slāpekli, ražotāji var aizkavēt sasmakuma un aerobo baktēriju augšanas procesu.